17 listopada 2022

Biuro w domu – praca a rozpraszanie

Aż 11% aktywnych zawodowo obywateli Unii Europejskiej pracuje we własnych domach. Takie rozwiązanie jest z pewnością wygodne, lecz wymaga bardzo dobrej organizacji. Dlatego też podpowiemy wam, jak osiągnąć korzystniejsze efekty pracy, dzięki użyciu kilku prostych sposobów. Pamiętajmy, że czas spędzony w pracy to 1/3 naszego życia. Dlaczego tak ważne są odpowiednie warunki i przemyślana aranżacja przestrzeni?

Dobór miejsca pracy

Po pierwsze należy oddzielić miejsce pracy, od przestrzeni domowej. Najlepszą opcją jest oddzielny pokój z zamykanymi drzwiami. Jeśli jednak takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, to nasze miejsce pracy powinno znajdować się z dala od telewizora czy lodówki. Z kolei biuro znajdujące się w jadalni lub sypialni, dobrze jest oddzielić specjalną ścianką, lub parawanem. Jeśli w domu panuje hałas, najlepiej zaopatrzyć się w dźwiękoszczelne słuchawki. Te wszystkie czynniki bardzo pomogą w skupieniu i zachowaniu równowagi psychicznej.

Umeblowanie biura

Podstawowym meblem jest biurko. Najlepiej jest wybrać takie, które posiada kilka szuflad przeznaczonych na dokumenty. Kupując je należy też dobrać odpowiednią wysokość, do wzrostu pracującej przy nim osoby. Skoro za średni wzrost człowieka przyjmuje się 175 cm. to sam mebel powinien mieć 75 cm. Analogiczna sytuacja ma miejsce w przypadku krzesła. Osoby średniego wzrostu powinny siedzieć na wysokości 50 cm. Jakość i wielkość krzesła ma wpływ na efektywność naszej pracy. Jeśli w ciągu dnia kilka godzin siedzimy niewygodnym fotelu, może to spowodować problemy, takie jak zmęczenie, czy bóle kręgosłupa. Krzesło musi też mieć regulowane siedzisko i dobrze aby było wyposażone w wysokie oparcie, zagłówek i podnóżek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *