17 listopada 2022

Dlaczego fotel biurowy jest taki ważny?

Fotel a efektywność

Wielu lekarzy twierdzi, że zdrowy kręgosłup to klucz do zdrowia. Takie rady wziąć powinny wziąć sobie do serca zwłaszcza osoby, które wykonują pracę biurową, nad dokumentami, czy pracują przed ekranem komputera. Dlatego też tak ważne jest staranne dobranie odpowiedniego fotela. Ten mebel posiada bowiem bardzo duży wpływ na naszą pracę, gdyż to właśnie w pozycji siedzącej spędzamy w pracy najwięcej czasu. Komfortowe krzesło będzie bardzo korzystnie wpływało nie tylko na dobry nastrój zatrudnionego, ale też na podejmowanie szybkich i trafnych decyzji. Dzięki takiej postawie zyska sama firma, gdyż praca takiego człowieka, będzie z pewnością znacznie lepsza. Z kolei źle dobrany fotel wpłynie bezpośrednio na brak koncentracji pracownika, a także zmniejszy jego działanie i efektywność.

Jak wybrać odpowiedni model?

W pierwszym rzucie wybierając odpowiednie krzesło, powinniśmy zwrócić uwagę na komfortowe i regulowane oparcie. Drugi czynnik to z kolei siedzisko. W zależności od preferencji powinno być twardsze, lub bardziej miękkie. Człowiek ma w pewnym sensie naturalną tendencję do garbienia się, dlatego bardzo ważne jest, aby pracując przy biurku utrzymywać odpowiednią pozycję, która będzie najkorzystniejsza dla naszego kręgosłupa. Za najlepsze możemy uznać takie oparcia foteli biurowych, które posiadają kilka możliwości regulacji.

jaki fotel do biura kupićRegulacja wysokości i siedziska

Pierwszą jest regulacja wychylenia. Pozwoli ona w sposób szybki, przystępny, łatwy dopasować oparcie dokładnie do danej osoby, lub charakteru aktualnie wykonywanej pracy. Podczas zakupu krzesła biurowego, należy bezwzględnie sprawdzić, czy jest ono również wyposażone w regulację wysokości siedziska. Jest to kolejny ważny wyznacznik, gdyż każde biurko, a także wykonywana przy nim praca, będą od nas wymagały odrobinę innego podejścia. Tym samym będą zmieniać się również pozycje i ułożenie naszego ciała. Często zdarzają, się przypadki, że osoba pracująca przy biurku powinna siedzieć na większej wysokości, lecz kiedy musi siedzieć na starym, nieregulowanym krześle nie jest to po prostu możliwe. Pamiętajmy także o nogach. Aby i one się nie męczyły dobierzmy również taki fotel, który nie byłby zbyt wysoki. Najlepszym rozwiązaniem wydaję się być zakupem krzesła biurkowego, które będzie miało specjalny podróżnik. Będzie on

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *