17 listopada 2022

Jak ustawić krzesło biurowe?

Praca w biurze może być wydajna, jeśli zapewnimy sobie do niej odpowiednie warunki. Podstawą jest przede wszystkim odpowiedni fotel, który będziemy w stanie ustawić w taki sposób, aby zapewniał on nam jak najlepszą pozycję – dzięki temu nawet po wielu godzinach siedzenia nie będziemy odczuwali żadnych bólów kręgosłupa. Prawidłowe ustawienie fotela nie jest niczym trudnym, choć trzeba przy tym wziąć pod uwagę kilka różnych czynników. Istnieje ponadto kilka sposobów na stwierdzenie, czy nasza pozycja w czasie siedzenia jest dla ans odpowiednia. W pierwszym sposobie wykorzystamy nasz łokieć. Siadamy prosto na fotelu i przysuwamy się jak najbliżej biurka; dłonie kładziemy na klawiaturze a ramiona równolegle do kręgosłupa.

Łokcie powinny być wówczas ustawione pod kątem 90 stopni. W przeciwnym wypadku nasza pozycja jest nieprawidłowa i musimy zmienić wysokość fotela. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie położenia swoich ud – pozwoli to nam na znalezienia optymalnej pozycji dla nóg. W pozycji siedzącej należy spróbować wsunąć palce dłoni pomiędzy siedzisko fotela a uda. Jeżeli nie jesteśmy w stanie tego zmienić, to powinniśmy skorzystać z podnóżka fotela i zmniejszyć napięcie mięśni nóg. W przypadku, gdy przestrzeni jest za wiele należy podnieść nieco fotel. Pięścią możemy z kolei sprawdzić to, czy głębokość naszego fotela jest dla nas odpowiednia. Siadamy na krześle w taki sposób, aby nasze pośladki znajdowały się maksymalnie z tyłu siedziska.

jak ustawić fotel biurowy Następnie sprawdzamy, czy między łydkami a przednią częścią krzesła mieści się zaciśnięta pięść. Jeżeli nie uda się nam tego zrobić, to powinniśmy znaleźć sposób na odsunięcie się od oparcia fotela. Możemy po prostu umieścić w dolnej części oparcia poduszkę; niektóre modele posiadają również funkcję regulowania głębokości siedziska. W innych przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu kupienie nowego fotela. Następnie powinniśmy zmierzyć, czy nasz kręgosłup zachowuje odpowiednią pozycję w czasie korzystania z fotela; dolna jego część musi być wygięta w lekki, naturalny łuk. Sami również musimy zadbać o to, abyśmy zbytnio się nie garbili czy przechylali, bowiem w taki sposób możemy narazić się na spore problemy zdrowotne. W czasie pracy przy biurku koniecznie powinniśmy również zadbać o to, aby nasze oczy znajdowały się w odpowiedniej odległości od monitora. Ważne są także podłokietniki, które powinny dawać nam prawidłowe oparcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *